Právě si prohlížíte Miluji Tě!

Miluji Tě!

Jistě si každý pamatuje hru z dětství, kdy se trhaly okvětní lístky květin a s opakováním „Má mě rád(a). Nemá mě rád(a).“ jsme došli k výsledku, který nás buď potěšil, nebo zklamal. Tento „test lásky“ byl pro nás tím nejdůvěryhodnějším zdrojem, když jsme si nebyli jistí, jestli k nám dotyčná osoba cítí to samé, co my cítíme k ní.

Čas šel dál, my vyrostli, ale otázku jsme si možná párkrát v životě položili znovu, i přesto, že už nebylo potřeba trhat lístek po lístku.

Povím vám jedno malé tajemství: Nejdůležitější je milovat sám sebe, zbytek přijde sám. Zní to sobecky? Kdo letěl aspoň jedenkrát letadlem, tak ví, že pokud v kabině letadla klesne tlak, automaticky se spustí kyslíkové masky a vy jako pasažér si musíte masku nasadit jako první, až teprve pak pomoci ostatním spolucestujícím. Naopak by to nebylo vůbec efektivní. Stejně je to se sebeláskou.

Ruku na srdce:“Máte sami sebe rádi?“ Zastavte se a zamyslete se. Pokud je vaše odpověď „Ano“, máte vyhráno. Co když je ale odpověď „Ne“?

Nebojte se, nikdy není pozdě. Můžete začít kdykoliv a klidně právě teď. Podle mého názoru je láska základní kámen pro všechno a při léčení nemocí to platí dvojnásob.

Níže uvádím „návod“ jak začít se sebeláskou krůček po krůčku dle mé oblíbené spisovatelky a učitelky Louise L. Hay

Když začnou lidé milovat sami sebe, je pozoruhodné, jak se jejich životy začnou měnit – zlepšovat. Cítí se lépe. Mají práci, kterou vždy chtěli. Mají dostatek peněz. Jejich vztahy se výrazně lepší či ty špatné pohasnou a nové začínají.

Sebeláska je nádherným dobrodružstvím – jako se učit létat.

 

Jdeme na to… 🙂

 

 1. Přestaň vše kritizovat

Kritika nikdy nic nezmění. Zastavte veškerou kritiku k sobě samým. Akceptujte sebe samé takové, jací jste. Každý se mění. Když se sebe-kritizujete – měníte se negativně. Pokud se přijmete – vaše změna je pozitivní.

 

 

 1. Odpusť si

Nech odejít minulost. Udělali jste v danou chvíli to nejlepší, co jste mohli. Teď rostete, teď se vyvijíte a budete svůj život žít jinak.

 

 

 1. Neděs se neustále

Přestaňte se terorizovat svými myšlenkami. Najděte si pěkný pomyslný obraz, který vám působí radost a přeměňte děsivou myšlenku na radostnou.

 

 

 1. Buď vlídný, milý a trpělivý

Buďte k sobě vlídní. Buďte na sebe milí. Buďte se sebou trpělivý – učíte se myslet jinak – chce to čas. Starejte se o sebe jako o osobu, kterou milujete.

 

 

 1. Buď laskavý ke své mysli

Sebe-nenávist je nenávistí vašich myšlenek. Přestaňte se nenávidět za to, jaké máte myšlenky. Prostě je změňte.

 

 

 1. Pochval se

Kritika hroutí vnitřní klid. Pochvala jej zlepšuje. Chvalte se, jak jen můžete. Řekněte si, jak se vám dobře daří i při malých úkolech.

 

 

 1. Podporuj se

Najděte způsoby, jak se podpořit. Oslovte své přátele a požádejte je o pomoc. Je v pořádku požádat o pomoc, pokud ji potřebujete.

 

 

 1. Miluj své negativní stránky

Přijměte svou negativitu, že jste ji jednou vytvořili a nechte ji láskyplně odejít.

 

 

 1. Starej se o své tělo

Zajímejte se o výživu. Jaký typ „paliva“ vaše tělo potřebuje, aby mělo optimální energii a vitalitu? Cvičte – najděte si formy cvičení, které vás budou bavit.

Opatrujte a ctěte „chrám“, ve kterém žijete.

 

 

 1. Cvik se zrcadlem

Dívejte se často do svých očí. Odpusťte si při pohledu do zrcadla. Mluvte ke svým rodičům při pohledu do zrcadla. Odpusťte i jim. Alespoň jednou denně si řekněte: „Miluji tě, opravdu tě miluji!

 

 

 1. Miluj sám sebe – teď

Nečekejte na to, až vám bude dobře, až shodíte přebytečná kila, získáte novou práci nebo až si najdete nového partnera. Začněte nyní, a to nejlépe jak umíte.

 

 

 1. Bav se

Vzpomeňte si na věci, které vám dělaly radost, když jste byli malí. Najděte si i teď takové věci, které vás budou rozveselovat. Najděte způsob, jak se bavit u všeho, co právě děláte. Vyjadřujte radost k životu. Smějte se. Oslavujte svůj život a Vesmír se bude radovat s vámi.

 

 

PS: Věřte tomu, začnou se dít obrovské věci. Jsem toho živoucím důkazem. 🙂

Vaše Ivet

 

 

 

 

 

Tento příspěvek má jeden komentář

 1. Božena Malinová

  Krásně napsáno! Plně s vašimi slovy souhlasím – a chce to velkou odvahu svěřit své myšlenky veřejně (protože vámi zmiňované zásady nejsou „standardní“ myšlenky většiny naší populace).

Napsat komentář