Kdo jsem
 

Vítejte na mých stránkách, které nebudou ničím jiným, než klasickým blogem. A možná ani nijak výjimečným. To už záleží na vás čtenářích, jestli se vám tu líbí, či nikoliv.

 

Kdo jsem?

Mé jméno je Iveta (překvápko!) a je tomu už téměř 32 let (v lednu 2022), co se těším pevnému zdraví (ehm) a raduju se ze života. Bydlím v Kroměříži a pocházím z Přerova, kam dojíždím za prací (pokud nejsem na home office) a za rodiči do „kočičkova„. Jsem  obyčejná holka, co miluje kočičky a život.

V dětství jsem kromě základní školy navštěvovala i uměleckou školu, neboť mě od malička bavilo malovat a kreslit. Zůstalo mi to do teď. Když v pubertě přišlo rozhodování, co ze mě bude, studium práv byla jasná volba. Už jenom díky zhlédnutí filmu Pravá blondýnka s mou nejoblíbenější herečkou Reese Witherspoon, to je jasný. 

Na střední následoval obor Právní administrativa a po maturitě jsem se těšila na „navazující“ právní vzdělání na vysoké škole, jenže marně. Osud tomu (ne)chtěl a nepodařilo se mi se na práva dostat. „Co teď, sakra?“ honilo se mi hlavou. Management a marketing zahraničního obchodu byl správnou odpovědí (téma mé bakalářky ani raději nechtějte znát, ještě teď je mi z toho špatně). Obchod mi byl taky blízký – už jako studentka střední školy jsem vedla svůj e-shop s oblečením. 

Po absolvování VŠ přišel další překladatelský oříšek – najít uplatnění. Zvládla jsem toho za svůj krátký život celkem dost a jsem za to moc vděčná. 

Řekla bych, že díky pracovních zkušenostem v různých odvětvích a zemích, se víc dokážu vcítit do ostatních lidí a nahlížím na situace z různých úhlů pohledu. Teď už ano. 🙂

 

Proč píšu?

Začalo to někdy v mých 6 letech, kdy jsem vymýšlela a sepisovala krátké příběhy a pohádky. Sice mi slohovky ve škole nikdy nešly a na mých textech je to možná vidět, ale psaní mě neskutečně baví. 

 

Co mám ráda?

Mám ráda kreativní tvorbu obecně. Dá se říct, že by mi k životu mohla stačit jen tužka a papír a já už něco vymyslím. Kreslím, píšu, fotím, tu a tam udělám nějakou grafickou práci na počítači. Taky si sama upravuji tenhle web (to je si poznat 😀 „programátorka“ hm….smajlík oči v sloup)

Mimo to se ráda učím cizím jazykům. Domluvím se anglicky a německy. Základy mám v ruštině, turečtině, řečtině, italštině, srbštině a byly časy, kdy jsem se učila portugalsky a francouzsky. Umím asi pět slov maďarsky, španělsky a mandarínsky :D. Dvě slova v kurdštině a arabštině :D. Hodně jsem za svůj život cestovala a pobývala různě po Evropě, a stačilo mi mnoho řečí pochytit „cestou“. 

Miluju moře a oceány. Potápění a jízdu na kole. Pozorování noční oblohy „jen tak“. Barvy a jejich kombinování. Sbírám a vyměňuji pohledy (občasný #postcrossing).

Ráda se předvádím a baví mě dělat si ze sebe srandu, i když je mi jasné, že ne vždy to každý musí pochopit. Byly mi asi 3 roky, kdy jsem tancovala na stole v místnosti plné lidí a zpívala profláknutou písničku z filmu Četník ze Saint Tropez – Dou-liou Dou-liou Saint Tropez. 😉

Co asi každého hrozně překvapí – miluju kočky. Obecně mám všechny zvířata moc ráda, ale kočky zkrátka vítězí na plné čáře. S mamkou jsme v roce 2016 založily chovatelskou stanici britských krátkosrstých koček pod názvem Z Přerova, CZ a v současné době chováme doma 10 chlupáčů.

Jsem tak trochu exot, libuju si ve sledování hororů, taky od malička. V podstatě jsem vyrostla na Freddym Kruegerovi 😀

A v neposlední řadě hrozně ráda vařím a experimentuji v kuchyni. Nejradši mám italskou kuchyni. Moje nejoblíbenější jídla jsou plody moře, fíky a tuna špenátu 🙂 (samozřejmě ne vše dohromady, to dá rozum :D)

No a po pradědovi dědím zemědělsko-pěstitelské geny. Mým velkým snem je velká fíkovníková plantáž. Dobře, i malá stačí. 🙂

 

Proč píšu veřejně?

Jako introvertka s extrovertními sklony tak komunikuji s okolním světem. Často na mě psaní působí terapeuticky. Neprojevuji na veřejnosti moc své pocity a touhy a když mluvím před větší skupinou lidí, tak se stydím a červenám.

Nesnáším nudu (kecám, jsem schopná i proflákat den)

A co bych dodala?

Jsem ta nejtvrdohlavější kozorožka (Koza Róza) a nehorázná bordelářka. Nicméně i přesto se mám ráda. ;D

 Ať se vám tu u mě na webu líbí! 

Mějte se a smějte se! To je oč tu běží!